Rukki majast

Sangaste Rukki Maja on külalislahke koht maalilises Lõuna-Eestis, mis pakub teelistele hubast öömaja, maitsvaid kohalikke toite ning lõõgastavat puhkust. 

Rukki Maja asub Sangaste aleviku südames, vaid 4 km ajaloolisest Sangaste lossist ja 22 km talvepealinnast Otepääst. Sangaste on Eesti rukkiküla, kuna just siin aretas 1875. a Sangaste lossi mõisnik Friedrich Georg Magnus von Berg „Sangaste“ rukkisordi, mis võitis auhindu maailmanäitustel Pariisis ja Chicagos. Tänaseks on „Sangaste“ maailma vanim rukkisort, mida siiani kasvatatakse ja aretatakse.  

Rukkirestoranis pakume „Sangaste“ rukkist valmistatud roogasid suupistetest magustoitudeni. Ehedaima „Sangaste“ rukki elamuse saate meie omaküpsetatud rukkileivast, kuid see on alles algus. Rukkirestorani toitudes eelistame Sangaste ja Lõuna-Eesti saadusi: oma peenramaa ürte ja köögivilju, Sangaste talunike küüslauku ja mett, Aakre moose ja Nopri talu piimatooteid.

Rukki Maja külalistemajas on 12 hubast ja romantilist tuba, mis on nimetatud kuulsate Sangaste elanike järgi.

Külalistemaja mahutab 27 teelist (koos lisavooditega rohkemgi). Lisateenustena pakume oma külastajatele sauna, jalgrattarenti, erinevaid massaaže ja puhkusepakette.

Rukki Maja Poest saab tee peale kaasa osta toidu- ja joogipoolist ning kohalikke tootjate kaupa: Võrumaal Loona talus jahvatatud „Sangaste“ rukki jahu, Urvastes röstitud rukkikama ja Kurevere talus hapendatud küüslaugukõrsi.  

Sangaste Rukki Maja ootab Teid külla. Kohtumiseni!