Hea teeline,

Tere tulemast Sangaste Rukki Majja – paika, kus hoitakse au sees Eesti rahvusvilja rukist!

“Sangaste” rukkis on Eesti kuulsaim rukkisort, mille 1875.aastal aretas Sangaste mõisnik, “rukkikrahv” Friedrich Georg Magnus von Berg. Tänaseks on “Sangaste” rukis vanim rukkisort maailmas, mida siiani kasvatatakse.

Rukkirestoranis pakume „Sangaste“ rukkist, kohalikust ja Lõuna-Eesti toorainest valmistatud roogasid suupistetest magustoitudeni.

Mitmetes toitudes kasutame Sangaste Rukkiküla tootjate saadusi – näiteks Kurevere küüslaugutooteid ja Sangaste mett. Rukkirestorani missiooniks on näidata külalistele, kuivõrd mitmekülgne on Eesti rahvusvili rukis. Selleks toome teieni nii traditsioonilisi kui ka täiesti uudseid rukkimaitseid. Otse loomulikult kasutame kõikides rukkiroogades vaid eestimaist „Sangaste“ rukist, mis on jahvatatud Võrumaal Loona talu veskis. 

Rukkirestorani menüüga võid tutvuda siin, joogimenüüga siin.

Rukkirestoran on hinnatud paik nii Sangaste kui kaugema kandi rahva seas sünnipäevade ja teiste perekondlike ja pidulike sündmuste tähistamiseks. Rukkirestorani peolauadadest võid lugeda siin. Pakume ka peielaudu, millega saab tutvuda siin.

Rukkirestorani on oodatud ka turismigrupid, kellele pakume rukkipause ja erinevaid grupimenüüsid

Rukkirestoran mahutab 50 inimest ja on avatud iga päev 11-20.